Skip to main content

Kviečiame į seminarą!

Pradinių klasių mokytojus, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojus, tėvelius ir visus, kuriems yra aktualus ar įdomus skaitymas kaip reiškinys, kviečiame į seminarą!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjunga (LKLMS) kviečia į nuotolinį seminarą-konferenciją, kur iš neuromokslinės ir pedagoginės perspektyvos bus analizuojamas skaitymo procesas, aptariamas šio proceso kompleksiškumas, pristatomos strategijos, kaip raidžių atpažinimas gali augti iki kritiško kūrybingo mąstymo. Seminaro kaina – 20 eurų. LKLMS nariams – nemokamai.

Programa: „Kaip mes skaitome?” Spalio 20 d. 15:30 val. – 17:30 val..

Skaitančios smegenys Urtė Neniškytė.

Kalbą suprasti galime tiek natūraliais, tiek kultūriniais būdais. Natūraliai, be pastangų išmokstame išgirsti ir kalbėti, o skaityti turime aktyviai mokytis tam, kad pertvarkytume regimuosius smegenų tinklus, susietume juos su girdimąja smegenų žieve, o per ją su kalbiniais centrais. Ši kultūrinė įgimtų neuroninių tinklų adaptaciją vyksta palaipsniui, todėl ir skaityti mokomės ilgai ir darydami klaidų. Kodėl painiojasi „d” ir „b”? Ar galima mokiniui sakyti nespėliok, o skaityk”? Nuo ko priklauso mokymosi skaityti sėkmė? Susitikime ir aptarkime seminare.

01

Analitinio, kritinio ir kūrybinio mąstymo ugdymas mokant skaitymo strategijų 5-10 klasėse Nijolė Toleikytė

Pranešime kalbama apie tai, kodėl svarbu mokyti mokinius savarankiškai ir sąmoningai taikyti skaitymo strategijas, kaip jų taikymas padeda geriau suprasti tekstą. Pateikiami konkretūs skaitymo strategijų, padedančių ugdyti analitinį kritinį ir kūrybinį mąstymą, pavyzdžiai, susieti su atnaujintu ugdymo turiniu.

02

Nijolė Toleikytė

Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Urtė Neniškytė

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro neuromokslininkė, biochemijos mokslų daktarė

Registruokitės

Seminaro kaina – 20 eurų. LKLMS nariams – nemokamai.